Tagged: Dini Chat

İzmir Dini Sohbet Odaları

Sohbet odalarından bulduğu kız arkadaşına, farklı duygular besleyen kahramanımız Serhat. İzmir’de oturmaktaydı. Annesi ve babası ile yaşayan şizofreni hastasının hikayesidir. Evin genç oğlu 25 yaşlarındadır hafif yakışıklı. Biraz uzun boylu, Esmerim si kendi halinde bir insan. İşte neler varmış? Diyebileceğiniz Bir yazıdır. Hikayemizin başkahramanının ismi Serhat birazcık farklı hayatı, var bizden kendisi şizofreni hastası ve türlü psikolojik rahatsızlıklarla, sıkıntılarla uğraşmış ve bu dertten birçok kez hastaneye, başka hocalara, derdine derman aramış. Ama bir türlü bulamamış. Serhat şizofreni krizine girmeden önce her şey çok normal ama şizofreni krizine girdiği zaman dünyası bizimki gibi değil, bir sevgilisi varmış ismi Eda, internette sohbet odalarında bulmuş olduğu kız arkadaşını dünyalar kadar sever.

Evden çıkamadığı için sürekli bilgisayar başında zaman geçirir ve sürekli Eda’yı beklermiş, bu çocuk şizofreni hastası olduğundan dolayı, evden dışarı çıkamıyor babasının getirmiş olduğu para ile hayatını sürdürüyor. Annesinin yapmış olduğu yemeklerle karnını doyuruyor, Allah’ın vermiş olduğu hastalıktan dolayı. Bir şekilde hayatını sürdürememek de gel zaman git zaman internette sohbet ederken, kız arkadaşını ikna ediyor. Lütfen bize gel seni görmek istiyorum diye kız arkadaşı, bu teklifini biraz düşünüp kendisine zulüm eden kocasından kaçmak için Serhattı yem olarak kullanıyor. Dünyalar Sertan’ın oluyor, Serhat mutlu ama başına geleceklerden haberi yok. Hemen kuzeninin eşine telefon açarak lütfen gelip beni otogara götürür müsün diye ricada bulunur. Serhat ve macera başlar.

– Serhat: Sevgilim hoş geldin ne iyi ettin de geldin.

– Eda: ( Ay bu ne be ) Canım teşekkür ederim Hoş bulduk yol yorgunuyum eve gidelim mi?

– Serhat: tabii hayatım Gidelim…

– Serhat: Yolculuk nasıl geçti hayatım, ne yaptın havadan sudan sorular sorarken. Eda kafasında türlü tilkilerin döndüğünü Serhat’a belli etmemektedir.

Eda: Eve girer, evi baştan aşağı süzer odaları gezer tek etrafına bakınır gariban bir ev olduğu bellidir. Serhat’ın odasına çantasını bırakıp ailesiyle tanışmaya diğer odaya geçer.

Sertan’ın annesi makbule teyze bu durumdan hiç hoşnut değildir kız kaçarak gelir mi düşüncesi vardır aklından o kadar temiz değerli insanlar ki akıllarına. Kızın evli olabileceği gibi, şeyler asla gelmemekte ve bu temiz insanların hayatına giren kötü bir bayan, üç dört gün geçtikten sonra. Serhat la eda dışarıya yemek yemeğe çıkmak isterler. Serhat annesinden utana sıkıla almış olduğu parayı cebine koyup kız arkadaşının yanına alarak dışarıya çıkmışlardır. Dolmuş beklerken yanına siyah bir araba yaklaşıp. Serhat ile Edayı arabanın içine almışlardır. Serhat güzel bir dövdükten sonra yolun kenarına bırakıp Edayı alıp evin yolunu tutmuştur kocası. Annesi Serhattı bulduğunda Serhat 2 buçuk hafta yoğun bakımda yatmıştır. Hastaneden çıktıktan sonra ilk işi bilgisayarla koşup Eda’ya ulaşmak için bilgisayarı açmak ve sohbet odalarına girmek olmuştur. Eda’dan eser yoktur Eda’nın yaşamış olduğu Yozgat şehrine gitmek için tekrardan kuzenin kocasını arayıp onu kandırmak ister. Serhat içindeki o duyguları Ata Mamak’tan hastalığın vermiş olduğu halsizlikten sıkılmış, iyice bunalmıştır bunalımdan çıkmak için tek çarenin Eda olduğunu düşünen Serhat, ne yapıp ne edip Yozgat’a gitmek ister ama gidemez aradan aylar aylar geçer, Serhatın hastalığı sürekli tekrar benim Serhat hayatını kararırken bir yandan da Eda’yı düşünüp üzülmekte ve bu durum onu iyice yormaktadır.

Bu arada; Eda’nın kendi adresinden Serhat bir maili geldiğini görünce Serhat sevinç’ten havalara Uçar, tekrardan bir umutla, Eda’ya yazmaya başlar. Eda beni döven adamlar kimdi? Bana ne için vurdular? Ben onlara ne yaptım.. Eda: Serhat Onlar benim ailem ve abilerim de benim kaçtığım için beni de dövdüler aldılar, senin için çok canım yandı. Ama tekrardan kaçacağız! Sana söz veriyorum aşkım. “diye” Serhat tekrardan kandırır zulmeden kocanın elinden kurtulmak için her türlü sıkıntıyı çeken Eda tekrardan komşusundan borç para alarak İzmir’in yollarını tutar..

Eda İzmir otogarına indiği zaman çok bitkin haldedir direkt eve gelirler. Serhat tekrardan sormaya başlar abinler gelecekler mi bize zarar verecekler mi gibi sorular Eda Hayır sakin ol öyle bir şey olmayacak diye ve uyumaya giderler bir anda Serhat’ın “şizofreni” krizi tutarak yanında yatan Edayı kırmış olduğu cam bardak ile tam 82 yerinden keser. Adli tıp raporlarına göre Eda kendi kanında boğularak ölmüştür. Sizce Eda bu ölümü hak etti mi? orasını bilmem ama ben Serhat’a gerçekten çok üzüldüm. Bu benim hayatımda dinlemiş olduğum en garip hikaye sizlerle paylaşmak istedim umarım anlatabilmişimdir.

Dini Sohbet Nasıl Hazırlanır?

Dini sohbet hazırlamak kadar o sohbeti dinleyenlere doğru bir şekilde aktarmak da oldukça zor bir iştir. İslam dini açısından dini sohbetlerin yeri ve önemi oldukça büyüktür. Tarih boyunca gelmiş geçmiş hemen hemen birçok farklı âlim bu sohbetlerin insanlar arasında yayılmasını ve insanların sohbetle dine ısındırılmaları tavsiye edilmiştir. Dini sohbet hazırlamak isteyen bir kişinin ilk olarak yeterli donanıma ve bilgiye sahip olması gerekmektedir. Birçok farklı kaynak kullanarak dini sohbetler hazırlayabilir ve sohbet sitemiz üzerinden bu sohbetleri başka insanlarla paylaşarak insanlarla rahatlıkla iletişim kurabilirsiniz. Dini sohbet platformumuz üzerinden ister kendi sohbetlerinizi başkalarıyla paylaşabilir isterseniz de dini sohbetlere katılarak aklınıza takılan birçok dini meseleyi çözüme kavuşturabilirsiniz.

Sohbet Sitelerinde Dini Sohbet Nasıl Yapılır?

Günümüzde gelişen teknoloji sayesinde insanların dünyanın birçok farklı bölgesinden insanlarla etkileşime girmesi mümkün hale gelmiştir. Özellikle ülkemizde güvenli bir şekilde dini sohbet etmek isteyen ve kafasındaki soru işaretlerini dilerse kimliğini gizleyerek gidermesi için https://www.sevap.net/ üzerinden anında dini sohbet odalarına dahil olabilirler. Ücretsiz olarak sunulan bu uygulama sayesinde dini sohbet edebilir ya da dini sohbet odalarında dilediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Türkiye’nin en güncel sohbet siteleri arasında yer alan sitemiz üzerinden yeni insanlarla tanışarak dini sohbetler edebilirsiniz. Dini sohbet konuları hakkında fikir sahibi olmak isteyenler ve merak ettikleri konu başlıklarına göre insanlarla sohbet etmek isteyenler sohbet platformumuz üzerinden ücretsiz olarak yararlanabilir.

En İyi Ücretsiz Dini Sohbet Sitesi!

Sanal ortamlar üzerinden dini sohbet etmek isteyen ve din konusunda aklına takılan tüm sorulara cevap bulmak için ücretsiz ve %100 güvenli sohbet sitemizi tercih edebilirsiniz. Dini sohbetler ile manevi sıkıntılarını gidermek ve din konusunda farklı görüşleri öğrenmek isteyen kişilerin sohbet sitemiz üzerinden güvenli bir şekilde sohbet odalarına dahil olması mümkündür.Bayanlarla dini sohbet konuları hakkında fikir sahibi olabileceğiniz sohbet platformumuz üzerinden hem dini sohbet nasıl hazırlanır hem de dini sohbet nasıl edilir gibi birçok soruya platformumuz üzerinden yanıt alabilirisiniz. Sohbet uygulamamızdan ücretsiz olarak yararlanmanız da mümkündür.

Dini Muhabbet Sitesi

Dini muhabbet Siteleri

Dini sohbet etmek ve dini muhabbet sohbet odalarına katılmak için bu siteyi tercih etmenizde fayda vardır. Sohbet odaları hizmetiyle Türkiye’nin dört bir yanına ulaşıyor, bütün insanlarımıza dini konular hakkında sohbetler ettiriyoruz. Binlerce insanın aralıksız katıldığı ve muhabbet ettiği bu güzel ortamda sizler de bulunmak isteyeceksiniz.

Dünyanın en iyi dini sohbet sitesi ile tüm Avrupa ve Türkiyeli vatandaşlarımıza dini ve İslami değerlerimiz hakkında konular açıyor bu konular üzerinden istişare ederek bilgiler ediniyoruz. Sizler de bilgi edinmek veya bilgi vermek istiyor, sohbetinizin daim kalmasını diliyorsanız bu siteyi mutlaka ziyaret etmenizde fayda vardır.

Dini ve İslami Sohbet Sitesi

Fazlasıyla görgülü ve hoş niyetli insanların bulunduğu Sevap.net adresimizle tüm Müslümanlara ve İslami görüşü olan mezheplere açık konularımızla sohbetlerimize devam ediyoruz. Hocaların da aramızda bulunduğu İslam sohbet sitesinde, dini vecibelerimiz hakkında konuşuyor, bu konuda derin bilgiler edinmeye devam ediyoruz.

Sitemiz yaş ortalaması 25 – 30 civarıdır ve 18 yaşından küçüklerin girmesi yasaklanmıştır. Sebebi ise sitemizde sohbet ortamını bozacak davranışta bulunmaları ve yasal hakların bu tarz sitelerde bulunmasını engellemesinden kaynaklanıyor. Sizler de bu duruma riayet edin ve bizimle sohbet etmeye başlayın.

Bize Katıl ve Sohbet Etmeye Başla

İnsanların bize katılıp sohbet ettiğini ve bu mecrada bulunduğunu göz önünde bulundurarak bu makaleyi sizlere iletmek istedim. Bize katılarak güzel sohbetlere dahil olabilir sınırsız eğlence fırsatından faydalanabilirsiniz. Eğlenceli sohbetlerin edildiği sohbet odamızda sizleri görmek bizi mutlu edecektir. Arkadaşlarınızı’da alın ve bize sohbet etmeye mutlaka gelin. Dürüst insanların bir arada buluştuğu Sevap.Net, kaliteli sohbet ortamıyla sizleri eğlendirmeye son sürat devam ediyor. Binlerce insanı yıllardır bünyesinde sohbet ettiren ve sohbet etmeyi öğreten chat ortamımız, yılların tecrübesi ile bu sohbet alışkanlığını sürdürüyor ve arkadaşlıklar kurdurmaya devam ediyor. Sohbet sitemize mobil cihazınız ile giriş yapabiliyor, ülkemizin her yerinden katılan insanlarla sohbet etme şansını yakalıyorsunuz.

Yurt içi Sohbet Odaları

Yurt içi sohbet odaları başlığımızın altında, yurdumuzun bütün bölgelerinden giren vatandaşlarımız için özel bir alan oluşturduk ve sohbet ediyoruz. Sizleri de bu sohbete dahil etmek için makaleler yayımlıyor ve kaliteli adımlar atarak, güzel insanlar biriktiriyoruz. En güzel dostlukların bu çatı altında kurulduğuna şahit olduğumuz gibi, sizlere de güzel dostluklar edeceğimize inanıyor ve sohbet etmeniz için davet ediyorum. Rahatlıkla giriş yapabileceğiniz platformumuz oldukça başarılı yönetim kitlesiyle sizlerin isteği doğrultusunda çalışmalar sürdürüyor, daha rahat ve kullanışlı hale getirmek adına çaba sarf ediyoruz. Bu makaleyi yayınladığım gün bayramın ilk gününe tekabül ettiği için, Kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor ve nice bayramlar görmeniz için sağlık dualarımı size armağan ediyorum.

Yurt dışı Sohbet Odaları

Yurt dışından girişlerimizin de bulunduğu sohbet mecramızda, sohbet odaları keyfini son sürat sürdürmeye ve arkadaşlık toplulukları oluşturmaya devam ediyoruz. Bu arkadaşlık topluluklarımız da sizleri de görmek bize keyif vereceği gibi, davet edeceğiniz arkadaşlarınızda başımızın üzerinde yerlerinin olacağını bilmenizi isterim. Yurt dışında bulunan gurbetteki vatandaşlarımız bizlerin bir parçası ve milletimizin bir bireyidir. Sohbet ederken kullanıcılarımıza saygı ve sevgiyi eksik etmemek adına, iyi dileklerimizi gönderiyor ve nice sohbetler dileyerek makaleme son vermek istiyorum. Sevap.Net adına iyi sohbetler diliyorum.