İzmir Dini Sohbet Odaları

Sohbet odalarından bulduğu kız arkadaşına, farklı duygular besleyen kahramanımız Serhat. İzmir’de oturmaktaydı. Annesi ve babası ile yaşayan şizofreni hastasının hikayesidir. Evin genç oğlu 25 yaşlarındadır hafif yakışıklı. Biraz uzun boylu, Esmerim si kendi halinde bir insan. İşte neler varmış? Diyebileceğiniz Bir yazıdır. Hikayemizin başkahramanının ismi Serhat birazcık farklı hayatı, var bizden kendisi şizofreni hastası ve türlü psikolojik rahatsızlıklarla, sıkıntılarla uğraşmış ve bu dertten birçok kez hastaneye, başka hocalara, derdine derman aramış. Ama bir türlü bulamamış. Serhat şizofreni krizine girmeden önce her şey çok normal ama şizofreni krizine girdiği zaman dünyası bizimki gibi değil, bir sevgilisi varmış ismi Eda, internette sohbet odalarında bulmuş olduğu kız arkadaşını dünyalar kadar sever.

Evden çıkamadığı için sürekli bilgisayar başında zaman geçirir ve sürekli Eda’yı beklermiş, bu çocuk şizofreni hastası olduğundan dolayı, evden dışarı çıkamıyor babasının getirmiş olduğu para ile hayatını sürdürüyor. Annesinin yapmış olduğu yemeklerle karnını doyuruyor, Allah’ın vermiş olduğu hastalıktan dolayı. Bir şekilde hayatını sürdürememek de gel zaman git zaman internette sohbet ederken, kız arkadaşını ikna ediyor. Lütfen bize gel seni görmek istiyorum diye kız arkadaşı, bu teklifini biraz düşünüp kendisine zulüm eden kocasından kaçmak için Serhattı yem olarak kullanıyor. Dünyalar Sertan’ın oluyor, Serhat mutlu ama başına geleceklerden haberi yok. Hemen kuzeninin eşine telefon açarak lütfen gelip beni otogara götürür müsün diye ricada bulunur. Serhat ve macera başlar.

– Serhat: Sevgilim hoş geldin ne iyi ettin de geldin.

– Eda: ( Ay bu ne be ) Canım teşekkür ederim Hoş bulduk yol yorgunuyum eve gidelim mi?

– Serhat: tabii hayatım Gidelim…

– Serhat: Yolculuk nasıl geçti hayatım, ne yaptın havadan sudan sorular sorarken. Eda kafasında türlü tilkilerin döndüğünü Serhat’a belli etmemektedir.

Eda: Eve girer, evi baştan aşağı süzer odaları gezer tek etrafına bakınır gariban bir ev olduğu bellidir. Serhat’ın odasına çantasını bırakıp ailesiyle tanışmaya diğer odaya geçer.

Sertan’ın annesi makbule teyze bu durumdan hiç hoşnut değildir kız kaçarak gelir mi düşüncesi vardır aklından o kadar temiz değerli insanlar ki akıllarına. Kızın evli olabileceği gibi, şeyler asla gelmemekte ve bu temiz insanların hayatına giren kötü bir bayan, üç dört gün geçtikten sonra. Serhat la eda dışarıya yemek yemeğe çıkmak isterler. Serhat annesinden utana sıkıla almış olduğu parayı cebine koyup kız arkadaşının yanına alarak dışarıya çıkmışlardır. Dolmuş beklerken yanına siyah bir araba yaklaşıp. Serhat ile Edayı arabanın içine almışlardır. Serhat güzel bir dövdükten sonra yolun kenarına bırakıp Edayı alıp evin yolunu tutmuştur kocası. Annesi Serhattı bulduğunda Serhat 2 buçuk hafta yoğun bakımda yatmıştır. Hastaneden çıktıktan sonra ilk işi bilgisayarla koşup Eda’ya ulaşmak için bilgisayarı açmak ve sohbet odalarına girmek olmuştur. Eda’dan eser yoktur Eda’nın yaşamış olduğu Yozgat şehrine gitmek için tekrardan kuzenin kocasını arayıp onu kandırmak ister. Serhat içindeki o duyguları Ata Mamak’tan hastalığın vermiş olduğu halsizlikten sıkılmış, iyice bunalmıştır bunalımdan çıkmak için tek çarenin Eda olduğunu düşünen Serhat, ne yapıp ne edip Yozgat’a gitmek ister ama gidemez aradan aylar aylar geçer, Serhatın hastalığı sürekli tekrar benim Serhat hayatını kararırken bir yandan da Eda’yı düşünüp üzülmekte ve bu durum onu iyice yormaktadır.

Bu arada; Eda’nın kendi adresinden Serhat bir maili geldiğini görünce Serhat sevinç’ten havalara Uçar, tekrardan bir umutla, Eda’ya yazmaya başlar. Eda beni döven adamlar kimdi? Bana ne için vurdular? Ben onlara ne yaptım.. Eda: Serhat Onlar benim ailem ve abilerim de benim kaçtığım için beni de dövdüler aldılar, senin için çok canım yandı. Ama tekrardan kaçacağız! Sana söz veriyorum aşkım. “diye” Serhat tekrardan kandırır zulmeden kocanın elinden kurtulmak için her türlü sıkıntıyı çeken Eda tekrardan komşusundan borç para alarak İzmir’in yollarını tutar..

Eda İzmir otogarına indiği zaman çok bitkin haldedir direkt eve gelirler. Serhat tekrardan sormaya başlar abinler gelecekler mi bize zarar verecekler mi gibi sorular Eda Hayır sakin ol öyle bir şey olmayacak diye ve uyumaya giderler bir anda Serhat’ın “şizofreni” krizi tutarak yanında yatan Edayı kırmış olduğu cam bardak ile tam 82 yerinden keser. Adli tıp raporlarına göre Eda kendi kanında boğularak ölmüştür. Sizce Eda bu ölümü hak etti mi? orasını bilmem ama ben Serhat’a gerçekten çok üzüldüm. Bu benim hayatımda dinlemiş olduğum en garip hikaye sizlerle paylaşmak istedim umarım anlatabilmişimdir.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir